portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek 3.1 & 3.2
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek 3.1 & 3.2

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
gustlik 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 20:47
Posty: 108
Skąd: 54

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:43    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Salon z aneksem. Okno kuchenne wywietrznik , okno balkonowe wywietrznik . Razem sztuk 2. To nie są wywietrzniki to są wychładzacze, do tego plastikowo tandetne Smile
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:49    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Fakt w 3.x kto inny wykonywał okna niż w 4 bo nasz wykonawca okien zbankrutował zaraz po oddaniu Very Happy.
Baalberith 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 08, 2013 19:09
Posty: 239
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 12:39    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

rexopl napisał:
Fakt w 3.x kto inny wykonywał okna niż w 4 bo nasz wykonawca okien zbankrutował zaraz po oddaniu Very Happy.


W bud. 3 na naklejkach widniał Spectus, jeśli myślisz o nim to faktycznie padł, ale może jeszcze zdążył "odwalić" okna właśnie na tę budowę Wink
Sheepa_Co 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lip 06, 2012 22:32
Posty: 50
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 13:07    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

W bud. 3 producentem okien był Oknopiast.
Baalberith 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 08, 2013 19:09
Posty: 239
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 16:46    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Sheepa_Co napisał:
W bud. 3 producentem okien był Oknopiast.


A naklejki ochronne wokół futryn z napisem Spectus co oznaczają?
Bo takimi zdjęciami dysponuję Wink
Sheepa_Co 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lip 06, 2012 22:32
Posty: 50
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 21:42    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Co oznaczają naklejki nie wiem, ale nawet między szybami w oknach na dolnej listwie jest nazwa Okno-Piast Wołów. Zdjęć nie mam, ale mogę zrobić Smile Co więcej, panowie z tej firmy już kilka razy u mnie byli i mówili, że jadą z Wołowa, więc wszystko by się zgadzało.
Baalberith 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 08, 2013 19:09
Posty: 239
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:08    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Hmm, może kto inny robił ościeżnice, a kto inny skrzydło z okuciami.
Kto wie- dziwny jest ten świat Wink
montyb 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Paź 28, 2011 18:13
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 22:10    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Nie wiem jakie macie nawietrzaki w budynkach nr 3, 4 i 5, ale problem z nawietrzakami w budynku nr 1 i 2 jest znany. U nas zamontowano "pseudonawietrzaki". U mnie (mieszkam na parterze) są po prostu otwory we framugach i na to od wewnątrz były założone jedynie takie plastikowe korpusy nawiewnika z ruchoma przepustnicą, która niby miała minimalizować przepływ powietrza.Na wyższych kondygnacjach, gdzie nie ma rolet jeszcze są takie zewnętrzne okapniki dodane. Oczywiście wiało z tego jak cholera nawet po całkowitym zamknięciu przepustnicy - zwłaszcza, że mam mieszkanie na dwie strony bloku i miałem w mieszkaniu normalny przeciąg. Zgłaszałem to jako usterkę, oczywiście wciskano mi, że wszystko jest w porządku i tak ma być. Przesyłali mi aprobaty techniczne i opis techniczny architektury, gdzie jak się okazało architekt wpisał zastosowanie nawietrzaków higrosterowalnych, a nie takiego najgorszego badziewia jak zamontowano. W końcu deweloper uległ i nawiewniki zostały wymienione na trochę lepsze - w tych przynajmniej w przypadku zamknięcia prowadnicy nie wieje mi po plecach jak siedzę na kanapie i nie mam przeciągów w domu.
Z tego co wiem, tym co zgłosili to jako usterkę to nawiewniki były wymienione. Zatem śmiało zgłaszajcie i domagajcie się wymiany. Podobnie jeśli chodzi o regulację i uszczelnianie okien - z racji że Resbexu już nie ma, producenta okien również, to robotę z nawiewnikami i oknami zlecali na zewnątrz. Tego Pana mogę polecić (sympatyczny, kompetentny i chętny do pomocy i wyjaśnień).

Moim zdaniem w budynku 1 (w drugim pewnie też) okna są źle zaizolowane (w projekcie jest wpisana izolacja na taśmach rozprężnych Illbruck, a my mamy tylko okna zapianowane) i źle są osadzone parapety co powoduje, że są szpary między parapetem a oknem, ale tutaj problem jest poważniejszy - oczywiście deweloper się do tego nie przyznaje. Dostałem od nich instrukcję montażu okien i są tam wpisane taśmy rozprężne - Fadesa twierdzi, że tylko jako propozycja i jedno z rozwiązań. Tutaj jest już kwestia chyba walki sądowej, a nawet w przypadku zwycięstwa, to czekało by mnie kucie wszystkich parapetów, co nieszczególnie mi się uśmiecha. Podczas pierwszej zimy w tym mieszkaniu, zasilikonowałem te szpary między oknem i parapetem i przynajmniej z nich nie wieje, chociaż przy niższych temperaturach następuje utrata ciepła przez nie.

Zgłaszajcie więc wadliwe nawietrzaki.

Mnie zastanawia skąd mamy tak wysoką cenę 1 GJ energii cieplnej - czekam jeszcze co wyliczą za rok, który właśnie minął, ale chciałbym tą sprawę wyjaśnić, bo niby mamy najtańsze miejskie ogrzewanie, a cenę 1 GJ mamy dużo wyższą niż wspólnoty, które mają ogrzewania na olej opałowy lub kotłownie gazowe.
maccarish 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 114
Dołączył: Sob Maj 12, 2012 10:38
Posty: 347
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 9:16    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

montyb napisał:
Mnie zastanawia skąd mamy tak wysoką cenę 1 GJ energii cieplnej - czekam jeszcze co wyliczą za rok, który właśnie minął, ale chciałbym tą sprawę wyjaśnić, bo niby mamy najtańsze miejskie ogrzewanie, a cenę 1 GJ mamy dużo wyższą niż wspólnoty, które mają ogrzewania na olej opałowy lub kotłownie gazowe.


1) Rozliczenie za ogrzewanie przyjdzie dopiero w lipcu zgodnie z przegłosowaną w marcu zmianą rozliczania ciepła na okres 12 miesięczny lipiec-czerwiec, zamiast 2 okresy 6-miesięczne.

2) Jeśli chodzi o stawkę za GJ, nie wiem czy było to poruszane tutaj na forum, czy w mojej prywatnej rozmowie z jednym z sąsiadów, ale czy w cenę ogrzewania nie wchodzi jeszcze jakaś kwota dzierżawy fragmentu instalacji? (a może coś pomyliłem?)
KonradS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Wrz 20, 2013 12:01
Posty: 85
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 22:35    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Też się zastanawiam czemu płacimy 80zł skoro w ostatnim rozliczeniu za 1 GJ zapłaciliśmy 57zł.

Wydaje mi się, że opłata przesyłowa jest zawarta w opłacie stałej, chyba razem z ogrzewaniem części wspólnych.
WojtekMG 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 13, 2012 20:40
Posty: 341
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 18:13    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

A ja mam pytanie, jak działa u Was wentylacja jak zamykacie te psełdonawierzaki i wychładzacze ?

Zasada jest tak że coś musi wejść żeby coś wyszło? Chyba że macie podcięte drzwi wejściowe ?
gustlik 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 20:47
Posty: 108
Skąd: 54

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 19:57    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Nawet zamknięte nawietrzaki wpuszczają powietrze , więc tak czy siak powietrze dostaje się do środka. Dodać do tego nieszczelności samych okien i rotacja zachowana. Przy zamkniętych wszystkich oknach jedna wentylacja zasysa powietrze ( to jest ta mechaniczna z wiatrakiem na dachu tak ? słychać jej szum na 4 piętrze), a druga od strony kuchni/okapu wtedy wtłacza zimne powietrze + to co gotuje sąsiad ... no comment . Tak to działa u mnie.

Co do drzwi wejściowych to zauważyłem że obecnie ciężej się domykają, tworzy się przeciąg z klatki schodowej który wpycha moje drzwi do środka. Czyli co, wyciąg mechaniczny działa aż za dobrze ? Smile
montyb 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Paź 28, 2011 18:13
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 20:59    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Wojtek - nie wiem, czy Ty kpisz, czy pytasz poważnie. Przyjmę, że Twoje pytanie nie było ironią i odpowiem, co miałem na myśli. Otóż nawiewniki (nawietrzaki) są potrzebne i dobrze, że są zamontowane w oknach - tylko to co było zamontowane u mnie oryginalnie nawietrzakami bym nie nazwał. Łatwo sobie policzyć ile i jakich nawiewników powinno być w danym mieszkaniu i dobrać ich wymiary i "przepustowość". W przypadku budynku 1 (i 2 zapewne) nikt tego nie sprawdzał, tylko na każde okno zostały przewidziane nawiewniki (zgodnie z projektem APA HUBKA miał to być nawietrzak okienny firmy Aereco). Tymczasem zamontowano jak to nazwałem "pseudonawietrzaki", co w sytuacji, gdy mam mieszkanie na dwie strony bloku spowodowało, że jesienią i zimą nawet przy zamkniętej przepustnicy wiało mi z tych nawietrzaków jak cholera. Wyobraź sobie, że siedzisz na kanapie i czujesz jak Ci ciągnie po plecach, a firanki falują w całym domu! Po wymianie jest dużo lepiej - prowadnice mam domknięte i nie mam przeciągu w mieszkaniu i nie wieje, ale nawietrzaki nadal spełniają swoją funkcję.
volver_13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Gru 27, 2014 0:13
Posty: 11
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 12:57    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Nie wiem jak wyglądają nawiewniki okienne zamontowane w budynkach 1-4 ale w 5.4 zamontowane mam jakies "gów.." ktore nie posiada żadnej przepustnicy, nie ma żadnej możliwości regulacji otworu i wieje tragicznie.

Dodatkowo wentylacja mechaniczna zasysa powietrze w kosmicznym tempie, tak że wiatrak halasuje na całe mieszkanie. Nie wiem czy jest to spowodowane pustką w budynku 5.4 (brak lokatorow) i poźniej się unormuje czy też wiatraczek na górze za szybko pracuje i należało by go podregulować.

Odnośnie szachtów wentylacyjnych jest to zaprojektowane tragicznie i jak sąsiąd spali kotleta, to zapachy te polecą do mieszkan na wyzszych kondygnacjach, ponieważ mieszkania nie maja osobnych kanałów wentylacyjnych.

W przypadku kanału wentylacyjnego dla okapu zastanawiam się czy podłaczony okap da rade wypchać cieple powierze dalej, bo z rury daje takim halnym, że można stracic wzrok jak się nadstawi głowe.


Możecie napisać jak to mniej więcej wygląda/wyglądalo w budynkach wybudowanych wcześniej? tj 1-4
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 13:22    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

No właśnie wygląda że tylko budynek 4 ma grawitacyjną wentylację (nie wiem jak 3.x), oddzielne kominy na mieszkanie. Reszta chyba ma mechaniczne i wspólne co jest dla mnie trochę dziwne Razz.

A może by tak kupić taką kratkę "przymykaną" do wentylacji, aby móc sobie to przymknąć aby zmniejszyć ciąg?
Odpowiedz do tematu Strona 31 z 33 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama