portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek 3.1 & 3.2
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek 3.1 & 3.2

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 31, 32, 33    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Baalberith 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 08, 2013 19:09
Posty: 239
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 14:41    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

volver_13 napisał:
Nie wiem jak wyglądają nawiewniki okienne zamontowane w budynkach 1-4 ale w 5.4 zamontowane mam jakies "gów.." ktore nie posiada żadnej przepustnicy, nie ma żadnej możliwości regulacji otworu i wieje tragicznie.

Dodatkowo wentylacja mechaniczna zasysa powietrze w kosmicznym tempie, tak że wiatrak halasuje na całe mieszkanie. Nie wiem czy jest to spowodowane pustką w budynku 5.4 (brak lokatorow) i poźniej się unormuje czy też wiatraczek na górze za szybko pracuje i należało by go podregulować.

Odnośnie szachtów wentylacyjnych jest to zaprojektowane tragicznie i jak sąsiąd spali kotleta, to zapachy te polecą do mieszkan na wyzszych kondygnacjach, ponieważ mieszkania nie maja osobnych kanałów wentylacyjnych.

W przypadku kanału wentylacyjnego dla okapu zastanawiam się czy podłaczony okap da rade wypchać cieple powierze dalej, bo z rury daje takim halnym, że można stracic wzrok jak się nadstawi głowe.


Możecie napisać jak to mniej więcej wygląda/wyglądalo w budynkach wybudowanych wcześniej? tj 1-4



W budynkach 3.X jest ta sama sytuacja, sąsiad z dołu smaży cebulę to ja na górze płaczę Wink
Wentylacja jest "nadgorliwa" i strasznie wywiewa (np. ja nie jestem w stanie ogrzać mieszkania do temp 22*C na ostatnim piętrze kiedy są silne mrozy), ponadto szumi- taki jej urok... :/ Kwadratowy
AdrianBukowski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Paź 04, 2013 13:32
Posty: 78
Skąd: 54A

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 16:28    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

volver_13 napisał:
W przypadku kanału wentylacyjnego dla okapu zastanawiam się czy podłaczony okap da rade wypchać cieple powierze dalej, bo z rury daje takim halnym, że można stracic wzrok jak się nadstawi głowe.


Ja mieszkam w 3.1 (54a) na 4p i mam podobnie. Z rury nawiewa powietrze, żeby było śmieszniej bardzo zimne, więc na 99% z dachu. Robiłem mały eksperyment, zamknałem mechaniczną wentylację w aneksie kuchennym, i wydaje mi się, że mechaniczna wentylacja zasysa tak mocno powietrze, że zaciąga też wstecznie powietrze z kanału wentylacyjnego gdzie jest podłączony okap.

Ale czy mamy wspólny kanał dla wszystkich mieszkań to raczej wątpię bo by mi już dawno jakimiś przysmakami od sąsiada w kuchni pachniało, a nie zdażyło się do tej pory. Ale jest to tylko przypuszczenie niepoparte żadnymi oficjalnymi informacjami.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 11:54    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

U nas w 5.x wentylatory gaszą się po 20stej, w pozostałych godzinach są ustawione na minimum (mimo to je słychać ale w ciągu dnia to nie przeszkadza).

Kuchnia: Wyciąg ma kalpę zwrotną, którą przeczyściłem zeby klapki się domykały. Otwór od wentylatora klap chyba nie ma bo przy włączonym okapie i zgaszonych wentylatorach ciąg się odwraca...

Nawietrzniki na oknach są marnej jakości i będę chciał je wymienić na coś lepszego. Chciałbym tam wstawić jakiś filtr powietrza...
PifPaf 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 24, 2014 23:20
Posty: 16
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 15:03    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Hej, ho!

Widzę, że z wentylatorami wszyscy mają ten sam problem...

Tym razem jednak chciałbym się z Wami podzielić kolejnym problemem, który wychodzi w naszym parkingu pod budynkami 3.1 i 3.2. Podłoga w parkingu zaczyna miejscami pękać i odkształcać się, co z kolei sprzyja tworzeniu się nieprzewidywalnych kanalików odpływowych do... boksów lub komórek.

Ja po raz drugi w tym roku (ba, nawet w tygodniu), zostałem zalany wodą ociekającą z samochodów sąsiadów. Woda pięknym bananem wlała się do mojej komórki. Dzisiaj zebrałem szmatą łącznie 12l wody ze swojego miejsca postojowego z komórką.

W związku z tym, z nadzieją, że właściciele komórek B15 i B14 czytają to forum, mam apel:
- sąsiedzie z B14, leć czym prędzej ze szmatą do swojej komórki, bo wygląda na porządnie zalaną - nie wiem co się dzieje w środku, ale na zewnątrz widać, że wilgoć już pnie się po ościeżu,
- sąsiedzie z B15, z Twojego samochodu woda zalała mnie i sąsiada z B14, oszczędzając na szczęście Ciebie - w związku z tym bardzo proszę o profilaktyczne parkowanie w jak największej odległości od komórki, aby zwiększyć prawdopodobieństwo naturalnego odpływu wody do głównego kanału.

Problem odpływu jest już zgłoszony do Pawła Solnickiego, po moim pierwszym zalaniu sprzed paru dni, ale po dzisiejszym wtórnym zalaniu z drugiej strony będę eskalował problem.

Poniżej załączam parę wspomnień z drugiej soboty 2015 roku.



02.jpg

02.jpg





03.jpg

03.jpg





04.jpg

04.jpg


montyb 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Paź 28, 2011 18:13
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 20:30    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

W budynku 1 źle wykształtowane spadki w posadzce garażu zostały zgłoszone już 2 zimy temu i co....i niby deweloper reklamację dostrzegł, bo Pani Kessler chodziła, oglądała i jakiś ekspertów przyprowadzała. Z racji, że naprawa takiej usterki do tanich nie należy, a deweloperowi sprzyjają łagodne zimy i na samochodach ludzie nie wwożą śniegu do garażu i szafa elektryczna przy klatce 58B oraz przedsionek i szyb windy nie są zalewane wodą, to w temacie zapanowała wielkkkkkaaaa ccccissszzzaaa i udają, że problemu nie ma Smile
PifPaf 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 24, 2014 23:20
Posty: 16
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 5:29    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Przed chwilą po raz trzeci miałem okazję zebrać 8l wody z mojego miejsca postojowego z komórką. Wygląda na to, że to nie jest wina ociekającej wody z samochodu. Z resztą już wcześniej wątpiłem, czy aby na pewno byłbym w stanie zebrać 12l wody ociekniętej z samochodu, jednak nie spodziewałem się żadnej innej opcji. W sobotę po południu po porannym zbieraniu wody miałem już w miarę sucho. Jednak dzisiaj późną nocną / wczesnym rankiem / doświadczyłem ponownego zalania, którego nie można połączyć z ociekającą wodą z samochodu.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że po ulewach, woda znajduje jakieś ujście w komórce B14, które to staje się źródłem zalewania parkingu.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 12:24    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Kolego, jestem poza miastem obecnie. Jakie to sa numery miejsc postojowych, bo po numerze komorki to nie pamietam mowiac szczerze Smile
PifPaf 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 24, 2014 23:20
Posty: 16
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 16:23    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Miejsca postojowe przy komórce B14 to 86 i 87.

Dzisiaj przed świtem zatamowałem szmatą pewną część, przez którą woda przelewała się do mnie i widać, że woda znalazła sobie już inne ścieżki, którymi zaczęła nieśmiało spływać w stronę kanału wodnego. Niemniej jednak widać, że woda wciąż się sączy przez komórkę B14.



06.jpg

06.jpg


khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 15:56    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Pozwolisz, że zacytuję naszego developera:


" Podobnie jak wszystkie inwestycje zrealizowane przez FPP, także OSIEDLE MODERNO wyróżnia się starannym i dokładnym wykończeniem parkingu podziemnego, co stanowi cechę rozpoznawczą grupy FPP"

http://www.osiedlemoderno.pl/191-architektura/lang/pl-PL/default.aspx

Hyhy
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 15:00    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Ktoś wie w jakim celu interweniowały wczoraj w nocy dwa wozy strażackie? Akcja rozgrywała się w garażu jak rozumiem, poszedłem tam i wszystkie wentylatory pracowały na max swoich możliwości, zresztą szum powietrza z instalacji było słychać na całym osiedlu. Niepewny
BartekInnova 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 12, 2014 9:17
Posty: 66
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 20:32    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Czuć było gaz.

Pewnie komuś kto nielegalnie wjeżdża rozszczelniła się instalacja.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:10    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Problem wystąpił ponownie - dzisiaj godzina 12:00. Poszedłem do garażu, oczywiście pusto, bo wszyscy w pracy, pojechałem do sklepu, wracam i co widzę? Po raz kolejny 2 wozy strażackie, wjazd do garażu zastawiony, zakaz wjazdu/wyjazdu, dmuchawy chodzą na 100%. Poprzednio były to godziny późno wieczorne/nocne więc raczej też nikłe prawdopodobieństwo przekroczenia ilości spalin. Moim zdaniem coś jest nie tak. Albo ktoś jeździ z gazem i to aktywuje czujniki albo jest problem w instalacji, która reaguje na byle co. Kilka m-cy temu widziałem na własne oczy jak ktoś wyjeżdżając z garażu przypalił sprzęgło i alarm się załączył Zdegustowany

Pytałem strażaka czy to po raz kolejny ta sama akcja, a on tylko z politowaniem pokiwał głową.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:40    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Tu są 2 problemy:
- czujniki, które chyba nie wykrywają tego co trzeba
- ochrona, która nie zdążyła wyłączyć alarmu na czas i przyjechała straż pożarna

Co do ochrony to wszystko zależy od tego kto jest na zmianie, część z ochroniarzy reaguje szybko a inni ignorują alarm i wentylatory pracują nawet przez godzinę, lub jak w waszym przypadku przyjeżdza straż pożarna (5ki chyba jeszcze nie są podłączone.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:43    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Napsiałem maila do Solnickiego z zapytaniem czy w ogóle monitoruje sprawę i czy ktoś się już temu przyglądał. Dam znać jak/jeśli odpisze.

16 kwietnia dmuchawy chodziły na max przez pół nocy, pamiętam bo wyło to tak, że musiałem zamykać okna.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 14:37    Temat postu: Re: Budynek 3.1 & 3.2

Wow, szok, dostałem już odpowiedź:

Kod:
From: Paweł Solnicki [mailto:p.solnicki@kvwe.pl]
Sent: 07 May 2015 14:28
To: xxxxxxxxx
Cc: 'Jędrzej Kabarowski'
Subject: RE: Osiedle Innova - problemy z czujnikami w garażach w bud. 3.1-3.2
 
Dziękuję za zgłoszenie. Dziś i jutro zajmiemy się sprawą.
 
Z poważaniem
Paweł Solnicki
-----------------------------------------------
KVW-e Nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Kobierzycka 18a, 52-315 Wrocław
NIP 899-25-97-984, Regon 020467320
KRS 0000275039
Kapitał zakładowy 50.000,-PLN
tel./fax (071) 338-17-19
http://www.kvwe.pl


Shocked
Odpowiedz do tematu Strona 32 z 33 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 31, 32, 33    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama