portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Parkowanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parkowanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 76, 77, 78    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Pią Lut 02, 2018 13:58    Temat postu: Re: Parkowanie

Zastanawiam się po kiego grzyba postawiono tam te znaki ... lada moment (zapewne na wiosnę) ruszy tam kolejna budowa, cały teren przetwórstwa zostanie zagrodzony i nie będzie można tam i tak stawać
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Sob Lut 03, 2018 1:10    Temat postu: Re: Parkowanie

Ten znak jest na terenie naszej działki i obowiązuje tam gdzie z innych przepisów i tak nie można było parkować. Także postawione znaki doprecyzowały zakazy, które i tak obowiązywały.

Budowa chyba nie ruszy tak szybko... Pozwolenie na rozbiórkę, pozwolenie na budowę... Na tych działkach nie ma planu zagospodarowania, także może skończy się jak z bi-polska na hubskiej. Druga propozycja odrzucona.
Biacho 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 19, 2013 14:28
Posty: 124
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 03, 2018 9:48    Temat postu: Re: Parkowanie

IMO postawili żeby przy rozbiórce przetwórstwa developer miał swobodny przejazd i miał mocna podstawę do odholowania jeżeli ktoś i tak tam stanie.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lut 07, 2018 22:04    Temat postu: Re: Parkowanie

W dodatku była tam jakaś interwencja straży pożarnej jakiś czas temu i duży wóz ledwo wjechał i wyjechał.
Biacho 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 19, 2013 14:28
Posty: 124
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 11, 2018 22:13    Temat postu: Re: Parkowanie

Znak postawili a ludzie dalej stają... SM przyjechała, „obdarowała auta stojące przy głównej a w stronę tych nawet nie spojrzeli... następnym razem wyjdę pokazać gdzie...
matti82 
   

Zaglądajacy


Wiek: 104
Dołączył: Czw Maj 12, 2016 16:30
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 20, 2018 19:48    Temat postu: Re: Parkowanie

Mam pytanie, dlaczego na krzyżówce Piękna/Nyska (drugie zdjęcie) zaczyna się (i kończy) strefa ruchu, skoro strefa ta zaczyna się na wysokości Pięknej 64 (pierwsze zdjęcie)? Znak na krzyżówce Piękna/Nyska powoduje, że wyjeżdżający w stronę Pięknej muszą ustąpić wszystkim pierwszeństwa, mimo że tak naprawdę nie wyjeżdżają ze strefy (bo strefa kończy się przy Pięknej 64). Ktoś inny może natomiast pomyśleć, że skoro obie ulice są w strefie ruchu, to wyjeżdżający w stronę Pięknej ma pierwszeństwo na zasadach ogólnych. Nie można wywalić tych dwóch bezsensownych znaków?


bez_tytu3u3.JPG

bez_tytu3u3.JPG





bez_tytu3u2.JPG

bez_tytu3u2.JPG


khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 20, 2018 22:23    Temat postu: Re: Parkowanie

To jest jeszcze nic, bo do niedawna tam gdzie masz skręt w prawo na zdjęciu numer 1 też zaczynała się kolejna strefa ruchu (zresztą widać) Very Happy

w dodatku znak, który widzisz pod znakiem Strefa Ruchu na drugim zdjęciu sugeruje, że jest zakaz zatrzymywania się w całej strefie Kwadratowy
matti82 
   

Zaglądajacy


Wiek: 104
Dołączył: Czw Maj 12, 2016 16:30
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 21, 2018 19:40    Temat postu: Re: Parkowanie

khad71 napisał:
To jest jeszcze nic, bo do niedawna tam gdzie masz skręt w prawo na zdjęciu numer 1 też zaczynała się kolejna strefa ruchu (zresztą widać) Very Happy

To wiem, ale po moim piśmie do Wydziału Inżynierii zdjęli ten znak. Pytanie czemu nie zdjęli tego na Nyskiej (a też o nim informowałem). Może to nasza wspólnota go tam postawiła i tylko ona jest władna go usunąć?
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 17:32    Temat postu: Re: Parkowanie

Zgłosiłem p. Monice proceder parkowania aut przez pracowników czy podwykonawców na terenie naszych garażów pod mistycznie brzmiącym hasłem "obsługa techniczna budynku". Samochody stają regularnie dzień w dzień na ciągach komunikacyjnych i kartki za wycieraczkami nie pomagają najwidoczniej. Poczekamy, aż ktoś się tam może przerysuje to wtedy będzie płacz... Super








Czekamy na reakcję natomiast jakbyście mieli więcej dowodów to zapraszam do dzielenia się, możliwe, że po reakcji zarządcy zaczną parkować w innych garażach.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 17:27    Temat postu: Re: Parkowanie

Czołem, no więc auto znowu sobie stoi w garażu (wykonawca wymiany liczników). Nie będę odpisywał już na prywatne wiadomości, więc wyjaśnię tutaj. Tym razem zastawiane jest moje miejsce postojowe. Zadzwoniłem do tego pana z prośbą o usunięcie auta z garażu, jego odpowiedź brzmiała iż robi to za zgodą Zarządcy. Myślę: pewnie ściema, więc telefon do p. Kabarowskiego rozwiała moje wątpliwości:

wg. Zarządcy jest przyzwolenie na stawianie aut przez wykonawców w budynkach na ciągach komunikacyjnych. Na pytanie czy Zarządca udostępniając "dzikie" miejsca postojowe planuje dorzucić się do czynszu i utrzymania powierzchni wspólnych nie dostałem odpowiedzi. Może sprawa do podniesienia na kolejnym spotkaniu, bo zapytany o to "jak sobie wyobrażam, że wykonawca będzie nosił z parkingu ogólnodostępnego wodomierze" odpowiedziałem wprost: czyli mam pilota to mogę sobie w myśl zasady "jak każdy to każdy" parkować auto żony gdzie mi pasuje, bo w sumie jak sobie to wyobrażają: że będzie torby z zakupami czy dziecko nosić z parkingu ogólnodostępnego?

Co z tym zrobić - nie wiem, Zarządca robi co chce, za miejsca i tak płacimy, a musimy się przeciskać między poparkowanymi na lewo autami, więc w sumie bez różnicy czy parkujesz u siebie czy na parkingu publicznym...


Jakieś pomysły?
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 20:02    Temat postu: Re: Parkowanie

Teren garażu nie jest częścią wspólną. droga wewnątrz garażu też nie jest częścią wspólną. Jako właściciele możecie zostawić kartkę że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela pojazdu, wzór masz na bramie przetwórstwa Wink.

Możesz też już dziś wywiesić cennik za minutę postoju i regulamin, tak żeby już na jutro był.

Jako współwłaściciel garażu masz jedynie obowiązek udostępnić lokal w celu dokonania napraw. Czyli np. musisz udostępnić _dojście_ do zaworów, w przypadku wymiany licznika.


Jak masz wolny pokój to uważaj, bo samochód jest na rejestracji z Krakowa i zarządca może ci go dokwaterować na czas wymian licznika Wink
rafal_82 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 26, 2013 11:22
Posty: 291
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2018 19:18    Temat postu: Re: Parkowanie

Mnie bardziej irytuje, że mamy prawie 150 ogólnodostępnych miejsc na osiedlu, których koszt ponieśliśmy w cenie mieszkań, do tego cały czas płacimy za użytkowanie wieczyste, podatek, ochronę, oświetlenie itp., a parkują na nich mieszkańcy okolicznych bloków, którym najwyraźniej ogólnodostępne miejsca postojowe nie były potrzebne (skoro w inwestycjach bez takich miejsc kupili mieszkania). Dla nas, naszych gości, dostawców, usługodawców miejsc w efekcie brakuje.
"Obsługa techniczna" przynajmniej robi coś na naszą rzecz, więc ja jednak starałbym się im w miarę możliwości to ułatwić (oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzało mnie). A jaką mam korzyść z samochodu mieszkańca sąsiedniego osiedla na naszym miejscu?
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Paź 06, 2018 0:44    Temat postu: Re: Parkowanie

Warszafka znalazła sposób na parkowanie obcych i to bez szlabanów Smile http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,165269,24006512,ktos-przykleil-do-jego-samochodu-kartke-bo-nie-jest-zameldowany.html
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Sob Paź 06, 2018 10:45    Temat postu: Re: Parkowanie

Fakt jest jeden, na chwilę obecną oznakowanie nic nie mówi kto może parkować a kto nie. Sami jesteśmy sobie winni.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 19:30    Temat postu: Re: Parkowanie

Takie pytanie-zagadka: po co zarządca pogłębił zatoczkę od strony wieżowców zaraz koło Żabki:
1. Żeby nadal parkować pod kątem jak dotychczas i wówczas zmieści się 5 aut
2. Żeby parkować prostopadle i żeby mogły wejść 2-3 auta więcej

Na ten moment nie widzę żadnej refleksji u użytkowników naszych parkingów... Kijem go!
Odpowiedz do tematu Strona 77 z 78 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 76, 77, 78    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama