portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Zamknięcie osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zamknięcie osiedla

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 1:18    Temat postu: Zamknięcie osiedla

Witam,
Chciałbym zadać pytanie, czy nasza wspólnota rozmyślała już o zamknięciu osiedla - choćby szlabanem z każdej strony.
Już piszę, dlaczego dzisiaj o tym pomyślałem.
Mianowicie, jak myślałem, za chwilę zacznie się plaga eLek na naszym osiedlu. Ledwo co otwarto drogę pod budynkami 3.1 i 3.2 a tu już dzisiaj widziałem dwie Elki na parkingu między budynkami 3.1 i 2.
Niestety mieszkamy blisko WORDU i jak tylko zwęszą, że jest gdzie jeździć to będzie jeszcze gorzej, nie mówiąc już o egzaminach.
Swoją drogą, czy taki instruktor ma w ogóle prawo uczyć jeździć kursantów na naszym osiedlu?
Po drugie, czy zamknięcie osiedla, nie zluzowałoby delikatnie tłoku na parkingach? moglibyśmy zapomnieć o pracownikach Neonetu i mieszkańcach innych osiedli.
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 8:59    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Temat był już wałkowany na forum ... generalnie FPP nie jest zainteresowane ani grodzeniem osiedla ani montowaniem szlabanów, takie info z tego co pamiętam przekazał przedstawiciel na spotkaniu Wspólnoty.

Jeżeli chcemy sami decydować o tego typu sprawach musimy mieć większość a póki co jej nie mamy.

Dodatkowo WojtekMG wspomniał, że nie możemy postawić szlabanu na naszej drodze wewnętrznej, bo jest to jakaś tam droga konieczna ... masz zatem pole do popisu, zrób rekonesans w UM czy faktycznie tak jest Mr. Green Wówczas pozostaje tylko czekać do uzyskania większości

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
Marek87 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Wto Mar 19, 2013 20:22
Posty: 115
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 9:06    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Niech ja jeszcze tutaj zobaczę elki to mnie popamiętają Very Happy wystarczająco nerwów mi psują w całej okolicy Very Happy a swoją drogą to widziałeś jak ktoś ćwiczył w tych elkach czy po prostu stały?Smile bo wiem, że u mnie w klatce 50a w budynku 4 mieszka chyba jeden instruktor i czasami widziałem jak przyjeżdżał elką i parkował przed blokiem Smile
upelka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 12, 2013 11:42
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 11:27    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Potwierdzam, Wczoraj na parkingu przed klatką 54 L'ka ćwiczyła parkowanie.
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 18:39    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Ja jestem za (50/7) i dokładnie o tym myślałem i pisałem na forum budynku 4.
Obawiam się że musimy poczekać aż wprowadzą się wszyscy i będziemy mieli większość głosów.
Jak najbardziej popieram pomysł i mogę pomóc w rekonesansie rozwiązań i organizacji.
spinacz 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lut 20, 2013 21:24
Posty: 108
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 21:20    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

A może takie rozwiązanie:


Instruktor nie ośmieli się nakłaniać do łamania zakazu przez kursanta Smile
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 11:36    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Widziałem Lkę kiedyś pod naszym bud. 4 jak ćwiczyli parkowanie Smile może z 3-4 m-ce temu ale widziałem Hyhy
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 18:05    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Droga konieczna – szczególny rodzaj służebności polegającej na ustanowieniu drogi prowadzącej do drogi publicznej przez nieruchomość sąsiadującą z drogą publiczną na rzecz nieruchomości która dostępu do drogi publicznej nie ma lub ma dostęp utrudniony..

która to działka rzekomo miałaby być ograniczona przez naszą??
WojtekMG 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 13, 2012 20:40
Posty: 341
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 18:22    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Np dojazd do nowej inwestycji moderno
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 18:25    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Bzdura ... moderno ma przecież bezpośredni dostęp do drogi publicznej
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 19:46    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

korzystając z geoportal.gov.pl - wrzucam faniutką mapkę działek.

INNOVA to działka 15/4 - nie ma na niej wydzielonego żadnego pasa jezdni, który określałby jakąkolwiek drogę dojazdową dokądkolwiek. Idźmy dalej i przeanalizujmy sąsiednie działki.
PROPONUJĘ 3 szlabany w miejscach zaznaczonych na żółto, a pod blokiem 1 znak, że parking tylko dla mieszkańców i gości osiedla INNOVA
15/1 - działka Moderno na której stoją kontenery developera, dojzd bezpośredni nowiutkim asfaltem na jesionowej
działka 15/2 - to osobna działka, więc podejrzewam, że innova nie jest jej właścicielem, jej zagrodzić nie możemy a więc blok 1 nie mógłby mieć zamkniętej ulicy od strony wejść do klatki.

Problemowe są działki 3/3(Neonet) 3/10 , 4/5; 4/9, 4/10; 4/4; 4,7

Szlabany w żółtych lokalizacjach udostępniają dojazd 3/3 i 3/10.
Problemem pozostają działki 4/9; 4/10; 4/4; 4/7
Pytanie tylko, dlaczego my jesteśmy drogą konieczną dla tych działek, a nie każda z nich jest drogą konieczną dla każdej kolejnej, poza tym, bloki 5.1 itd.. blokują jakąkolwiek możliwość dojazdu bo są usytułowane przy samej granicy działek. Równie dobrze funkcję drogi koniecznej może pełnić działka 4/8 - szkoła podstawowa



INNOVA MAPA.jpg

INNOVA MAPA.jpg


askjaa 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Maj 20, 2013 9:45
Posty: 65
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 21:01    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Cytat:
15/1 - działka Moderno na której stoją kontenery developera, dojzd bezpośredni nowiutkim asfaltem na jesionowej

małe sprostowanie: Moderno powstanie na działce nr 3/23
i co z dojazdem dla El-budu (dz. nr 3/10), szlaban koło Neonetu blokowałby im dojazd do bramy wjazdowej
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 23:28    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

jeśli działka Elbudu, to 3/10, byłbym skory nawet zmarnować jedno/dwa miejsce na koszt tego szlabanu, swoją drogą można by uzyskać mnóstwo miejsc na osiedlu kosztem trawników, ale to chyba sprawa na później która i tak w końcu dojdzie do skutku.

ale działka 3/10 nie jest problemem, problemem są działki 4/9 4/10 4/4 4/5

jeśli zatem 3/23 to moderno, to co to jest za działka 15/1?
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 9:29    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

innova3.1 napisał:
swoją drogą można by uzyskać mnóstwo miejsc na osiedlu kosztem trawników, ale to chyba sprawa na później która i tak w końcu dojdzie do skutku.


A dokładniej ? gdzie mamy aż tyle niezagospodarowanych trawników, że chciałbyś je poświęcić ? Pamiętaj, że osiedle to nie tylko bloki i miejsca parkingowe. Ludzie też chcą mieć kawałek zieleni, gdzie można wstawić jakąś ławkę i posiedzieć albo gdzie można się przejść z psem czy małym dzieckiem w wózku. Tutaj bym się raczej nie nastawiał na przychylność większości


innova3.1 napisał:
jeśli zatem 3/23 to moderno, to co to jest za działka 15/1?

Jak to co Smile ... to teren dla przyszłej wieży saurona Cool
WojtekMG 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 13, 2012 20:40
Posty: 341
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 15:19    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

innova3.1 napisał:
jeśli zatem 3/23 to moderno, to co to jest za działka 15/1?

Jak to co Smile ... to teren dla przyszłej wieży saurona Cool



Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 11 Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama