portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Zamknięcie osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zamknięcie osiedla

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mieszkamtu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Sty 28, 2013 12:01
Posty: 212
Skąd: W-w

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 14:01    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Marcin14 napisał:
Jakby mnie ktoś zapytał na początku to też byłbym przeciwny.

Nie mam nic przeciwko współdzieleniu przestrzeni o ile pozostali też czymś się dzielą. My płacimy wyjątkowo wysoki podatek od gruntu właśnie dla tego, że mamy dużo terenu. Pozostałe nowe bloki w okolicy płacą niższy podatek bo nie mają balastu w postaci miejść ogólnodostępnych/darowanych innym. Kosztów remontu drogi osiedlowej miasto też nie będzie pokrywać.

Myślę, że zamknięcie osiedla to tylko kwestia czasu. Jak pozostałe mieszkania w okolicy zostaną oddane to przybędzie tyle samochodów, że problemem nie będzie parkowanie a nawet dojechanie do parkingu. Vicino już parkuje na Jesionowej, Apartamenty I na zakazach, Apartamenty II, 3 i 4 jeszcze nie są gotowe. Do tego dochodzi Moderno parkujące już u nas, W grudniu dojdą bloki na pięknej (3 deweloperów) oraz kolejne 2 inwestycje w planie. Jedynie Elwag (brawo) przewiduje i wynajął parking od Piecbudu.

...wynajął ... "na zawsze" Smile
W takim razie Marcinie... nie pozostaje nic innego jak podjąć decyzję i głosować...
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 14:40    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Raczej bym myślał o czasowym wynajmie 1m, 3m max 1y.
mieszkamtu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Sty 28, 2013 12:01
Posty: 212
Skąd: W-w

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 15:59    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Marcin14 napisał:
Raczej bym myślał o czasowym wynajmie 1m, 3m max 1y.

Ah. Racja Marcinie.
Nie załapałem na początku kto to jest ELWAG Wink
Teraz rozumiem. No to fakt. Trzeba przyznać, że ktoś zadziałał głową u nich.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 14:08    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

https://www.facebook.com/polskiesluzbypl/posts/2034960443454661

Szlabany nie utrudniają już dostępu służb
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 12:10    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Sąsiedzi z Jesionowej 40 już nas wyprzedzili w temacie szlabanów.
Zebrali głosy a teraz czekają na instalację szlabanów.
Także w maju możemy oczekiwać napływu nowych samochodów.

Jeżeli jeszcze nie oddałeś głosu, możesdz to zrobić w wersji papierkowej, głosowanie dalej trwa (nie będzie w wersji elektronicznej, chyba że zaczniemy od zera zbierać głosy)
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 8:44    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Yyy, a gdzie to głosowanie się odbywa? Coś chyba przeoczyłem...
klisza 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 12:42
Posty: 201
Skąd: 5.x

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 11:58    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

I bardzo dobrze! Niech teraz wszyscy zaczną parkować u nas, może w końcu komuś to zacznie przeszkadzać Wink Ja bym jeszcze podrukował ogłoszenia na słupach o darmowym "monitorowanym" parkingu z "ochroną" - a co tam, może nie wszyscy wiedzą!
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 19:46    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

W zasadzie to skąd mają wiedzieć, że za te akurat miejsca płacimy podatki i inne rachunki.. Nie ma żadnej informacji a ten, kto tu parkuje przecież sobie sam problemu nie będzie szukał i nie będzie dociekał do kogo należy działka.

Nie ma nowego głosowania, głosowania są ciągle otwarte.
Liczyłem, że samochody z moderno "załatwią" sprawę głosowania ale widocznie mamy za dużo wolnych miejsc Wink
ALICJAM1983 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 23, 2016 19:12
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 11:52    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

cześć wszystkim,
jestem po raz pierwszy na Naszym osiedlowym forum. Mega mi zależy na zamknięciu Naszego osiedla szlabanami ( liczba aut rośnie lawinowo). co możemy/można zrobić by temat jakoś ruszył do przodu?

PS. Dzisiaj montują szlabany na Jesionowej ;(
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 19:35    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Uchwała szlabanowa jest w trakcie głosowania. Nie jest wypisana w e-kartotece ale głosowanie dalej trwa. Jak tylko zbierzemy 50% głosów sprawa ruszy.

Tzw. parking przepełnieniowy przy przetwórstwie lada chwila zostanie zamknięty w związku z rozbiórką i następnie budową bloków.

Z której klatki/bramy jesteś.
ALICJAM1983 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 23, 2016 19:12
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 08, 2018 11:48    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Klatka 52a

Gdzie można pobrać tą kartę do głosowania?
Może jakaś 'mała akcja' ( jakieś plakaty) zachęcająca mieszkańców do głosowania?

To już nawet nie chodzi o kwestię parkowania, tylko o liczbę aut wjeżdżających i krążących po osiedlu, robiących sobie skrót z Pięknej do wyjazdu na Prudnicką odwiedzających żabkę etc. Ehh Wink
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2018 20:36    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Opiekun osiedla powinien ci wydać taką kartę, możesz do niego zadzwonić. Swoją drogą zarządca miał wysłać karty do właścicieli i nawet po nich dzwonić.
Także może to właśnie twój głos przechyli szalę i dopełni brakujące % do 50ciu. We wspólnotach wymaga sie 50% wszystkich głosów, w odróżnieniu pod spódzielni gdzie głosują obecni na zebraniu.

Co do garaży, to jest to współwłasność. Tam jest wymagana jednomyślność. Albo 100% za albo 100% przeciw.
Krabul 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Maj 11, 2015 23:23
Posty: 17
Skąd: Nyska 52

PostWysłany: Śro Wrz 26, 2018 9:19    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Tych głosów jeszcze trochę brakuje

info od zarządcy:
Aktualnie za uchwałą w sprawie montażu szlabanu jest 36,37% Właścicieli, przeciw 18,34%
ALICJAM1983 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 23, 2016 19:12
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 15:50    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

oo z kiedy jest ta informacja? z ciekawości.
Ja sprawdzałam to w KVWE 18.06 i podano mi dokładnie takie same % a wiem że potem przynajmniej 2 mieszkania oddały kartę do głosowania i były na tak w kwestii zamknięcia osiedla. Więc jeśli to aktualne dane to dziwne że % sie nie zmienił nawet o jakąś setną.

generalnie pisałam do KVWE o tej uchwale. raczej mają Nas w nosie. Twierdzą że zrobili wszystko by dotrzeć do mieszkańców którzy nie oddali głosu w tej sprawie .... Tylko dziwne że np. do mnie ( i do znajomego sąsiada) przez długi okres czasu nic kompletnie nie dotarło ( ani telefon z KVWE, ani jakaś informacja w skrzynce) Nic. Sama się do niech zwróciłam z prośbą o przesłanie karty ... Zarząd wspólnoty sugeruje zgłoszenie nowej uchwały poprzez e-kartotekę na kolejnym walnym ( wstępnie - Marzec 2019) i zbieranie głosów od nowa.
Krabul 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Maj 11, 2015 23:23
Posty: 17
Skąd: Nyska 52

PostWysłany: Wto Paź 16, 2018 9:12    Temat postu: Re: Zamknięcie osiedla

Informacja jest z dnia wysłania postu.
Waga mojego głosu to jest jakieś 0,2%, nie wiem czy zależy to od powierzchni mieszkania czy liczby mieszkańców. W każdym razie jeśli brakuje nam kilkanaście % a jeśli mieszkanie to niewielki ułamek % to wynika z tego, że jeszcze 50-100 mieszkańców musiało by podpisać. No ja tego za bardzo nie widzę.
Także decyzja, żeby anulować głosowanie i zbierać od nowa online, jest chyba słuszna. Kto głosował papierowo to zagłosuje ponownie online, a sporo osób, które olało sprawę zagłosuje też, jeśli na nowo rozreklamuje się całą akcję i będzie o tym głośniej.
Odpowiedz do tematu Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama