portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Ogródki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogródki

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Radzisz 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Mar 24, 2014 9:17
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 12:59    Temat postu: Ogródki

Pytanko!

Przy odbiorze mieszkania powiedziano mi , że w ogródkach można sadzić krzaki/drzewa/ziele ale tylko i wyłącznie w doniczkach ponieważ pod trawą znajdują się garaże.

W związku z tym pytanie moje jak to wygląda faktycznie??
Ponieważ widziałem iż inne osoby posiadające kawałek zieleni posiadają drzewka/ krzaki wkopane bez doniczki.

Czy tak mi się tylko wydaje? Wink
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 13:09    Temat postu: Re: Ogrody

Pisz bardziej konkretnie, tj. w którym budynku masz mieszkanie i w którym widziałeś krzaczki Wink

I. Drzewka/krzewy:
W teorii ma się to tak, że jak czyjś ogródek jest w całości usadowiony na płycie garażowej to samowolne nasadzenia drzewek (i późniejszy rozrost korzeni) mogą uszkodzić zabezpieczenia przeciwwodne (czy jak to się tam nazywa). Naprawa czegoś takiego to kosztowny temat i w przy stwierdzeniu samowolki lokatora całe koszty obarczały by jego kieszeń. Oczywiście może się okazać, że nic takiego się nie stanie, ale na dwoje babka wróżyła.

Ponadto deweloper Ci powie, że nasadzenia w tym wypadku muszą przejść przez architekta osiedla, bo muszą pasować do koncepcji architektonicznej. A ten podobno bardzo surowy jest dla utrzymania swojego dzieła w stanie nienaruszonym i chodzą słuchy, że nawet doniczki muszą być git Looka

II. Kwiatki:
Tutaj o korzenie i ewentualne szkody nimi wyrządzone bym się nie martwił Wink

Co do koncepcji osiedla natomiast ... zawsze jakiś malkontent się znajdzie, że mu czerwony kwiatek koliduje przykładowo z nasadzonym projektowo krzaczkiem.

Tyle mówi teoria ... życie często ją weryfikuje Hyhy i w razie draki płać i płacz

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 13:51    Temat postu: Re: Ogrody

Bylo na forum gdzies wspomniane, ze w bud. 1 albo 2 jakis pan sadzil tuje i przebil lopata ta warstwe wodoszczelna i sie woda lala do garazu. Developer naprawil na wlasny koszt, ale to chyba byl ogolnie pierwszy i ostatni raz. Jesli chcesz cos sadzic to mysle ze mozna sprawdzic samemu jakos delikatnie glebokosc naniesionej ziemi, z moich obserwacji przy budowie bud. 3.2 wynika, ze nie ma tam tego jakos duzo. Uwazalbym tez z roslinami, ktore moga gleboko zapuszczac korzenie, wiec moze duzych drzew bym nie sadzil jakos specjalnie Wink moze faktycznie duza donica to najlepsze rozwiazanie zeby uniknac nieprzyjemnosci potem.
Radzisz 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Mar 24, 2014 9:17
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 14:47    Temat postu: Re: Ogrody

Dokładnie chodzi o budynki 3.1, 3.2

Z tego co mi wiadomo to ziemi jest tam ok 20cm .

A Czy inni użytkownicy prywatnej trawki dostali jakies zbliżone info od dewelopera tudziez innych wladz??
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 16:19    Temat postu: Re: Ogrody

Tak podejrzewałem, że o 3.X Ci chodzi ... ptaszki ćwierkają, że w jednym z mieszkań (budynek bodajże zielony) od strony wschodniej ktoś sobie samowolnie ponasadzał tuje ... taka plotka obiła mi się o uszy Wink Jeżeli to prawda to ciekaw jestem reakcji zarządcy, bo z tego co pamiętam kiedy użytkownicy parterów w budynku 4 zakryli się "parawanem z patyków" od chodnika to podostawali pisma z żądaniem natychmiastowego ich usunięcia.

Ps. Zasady użytkowania ogródków zawarte są w instrukcji mieszkania, którą każdy dostał przy odbiorze.

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 17:58    Temat postu: Re: Ogrody

Dokładnie, ale wiecie, poczekajmy, aż sprzedadzą wszystkie mieszkania i Zarządca przestanie pracować dla Developera, to wtedy wątpię że ktokolwiek dostanie jakiekolwiek pismo. Teraz chodzi o wygląd osiedla, że ma być pięknie i jak z katalogu. Wink
Sam nie byłem fanem tych patyków, ale jak dla mnie oczywiste - coś jest kogoś = niech robi tam co mu się podoba, ale myślę, że jakby Wspólnota zatwierdziła jakiś jednolity sposób grodzenia od chodników to byłby to dobry pomysł, bo ludzie kupujący mieszkania z ogródkami od strony chodników bankowo nie wiedzieli, że nie mogą się w jakiś sposób odgrodzić.
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 13:22    Temat postu: Re: Ogrody

Drodzy sąsiedzi uwaga na węże podczas np. opalania na ogrodzie Smile prawie jak w Australii heheheh
Mnie dzisiaj odwiedził niezapowiedziany gość, ale szybko uciekł bo się psa przestraszył

Przypominam, że są niegroźne (niejadowite) i raczej unikają ludzi, a przede wszystkim są pod ochroną ... żeby ktoś w panice nie wpadł na pomysł jego eksterminacji.
Ten mój się chyba zagalopował podczas nocnego zwiedzania naszego osiedla Wink



IMAG0064.jpg

IMAG0064.jpg



_________________
Adhibe rationem difficultatibus
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Cze 21, 2014 15:02    Temat postu: Re: Ogrody

@Paweł odkopałem pewien temat z sadola - węże w Polsce, koś się postarał i opisał http://www.sadistic.pl/weze-w-polsce-vt189081.htm

Twój to zdecydowanie zaskroniec Smile
Green_Hill 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 25, 2013 16:44
Posty: 22
Skąd: Żary

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:14    Temat postu: Re: Ogródki

Cytat:
ludzie kupujący mieszkania z ogródkami od strony chodników bankowo nie wiedzieli, że nie mogą się w jakiś sposób odgrodzić


Ha! Mnie zapewniano dwa razy przed kupnem mieszkania, że oczywiście można odgrodzić się matą wiklinową! Następnie straszono, więc jako poczciwy człowiek ściągnęłam. Zaproponowali gazony z iglakami. Pisałam pisma do szanownego architekta z Panem Winnickim i co? Nie współgra z elewacją budynku. Szkoda, że zielona obrzydliwa Żabka współgra. Po rocznym walczeniu z nimi, jedynym rozwiązaniem są donice, które zaproponował Pan Winnicki 1szt/200 zł 40x40. W życiu nie kupiłabym tego mieszkania, wiedząc co mnie czeka...
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 19:20    Temat postu: Re: Ogrody

jakoś na początku nie można było wieszać anten satelitarnych, a mimo wszystko w końcu nie jedna antena wisi - więc i wg mnie maty nie są problemem - czy ktoś jeszcze miał problemy z matami na naszym osiedlu?
innova1 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Kwi 12, 2014 23:10
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 22:00    Temat postu: Re: Ogrody

Ludzie nie róbcie wioski z jakimiś matami wiklinowymi Exclamation Nikt Wam nie kazał kupować mieszkań na parterze.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 0:09    Temat postu: Re: Ogrody

innova3.1 napisał:
jakoś na początku nie można było wieszać anten satelitarnych, a mimo wszystko w końcu nie jedna antena wisi - więc i wg mnie maty nie są problemem - czy ktoś jeszcze miał problemy z matami na naszym osiedlu?


nie do końca jest tak jak myślisz, niestety wszelkiej maści balkony, tarasy, ogródki itp. są powierzchnią wspólną z tego co wiem, czyli to, że masz na nie wyjście ogrodzone od reszty nie oznacza, że możesz tam robić co Ci się podoba, więc jeśli Zarządca w imieniu Wspólnoty interweniuje i każe Ci coś usunąć - niestety, ale musisz się dostosować.

Ja byłbym za ustaleniem jednego sposobu odgradzania się, te druciane płoty to jakaś pomyłka moim zdaniem, coś w co Wspólnota nawet mogłaby zainwestować kiedyś żeby to jakoś wyglądało, bo nie oszukujmy się - każdy kupi sobie inną matę i będziemy mieć klimat jak w afrykańskiej wiosce Wink nie zmienia to faktu, że zrozumiała jest potrzeba ludzi do tego, żeby mogli się jakoś odgrodzić od chodnika. Zresztą temat poruszany tysiąc razy tu na forum.
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 2:20    Temat postu: Re: Ogrody

ja także uważam, że powinny zostać ustanowiony ujednolicony sposób odgrodzenia ogródków - w wielu osiedlach, blokach jest mnóśtwo mat - ludzie i tak je rozwieszają i tutaj rozwieszą, zatem lepiej mieć ujednolicony system

- tak samo można by powiedzieć do osób z wyższych pięter - nikt wamnie kazał kupować mieszkań w bloku bez zbiorczej - po co wam te talerze
dafall 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 10, 2014 13:04
Posty: 122
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 9:34    Temat postu: Re: Ogrody

W budynku bodajże zielonym bądź żółtym, nie pamiętam....sąsiad z parteru zrobił sobie szyby w stylu lustra weneckiego i to uważam za super pomysł. Minimalnie mu to ogranicza światło w dzień w wieczorem i tak każdy zasłania rolety albo zasłony.
Green_Hill 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 25, 2013 16:44
Posty: 22
Skąd: Żary

PostWysłany: Śro Lip 09, 2014 16:26    Temat postu: Re: Ogrody

innova1 napisał:
Ludzie nie róbcie wioski z jakimiś matami wiklinowymi Exclamation Nikt Wam nie kazał kupować mieszkań na parterze.


Brawo- co za wyszukana odpowiedź.

Rzeczywiście, nikt nie kazał mi kupować tego mieszkania, jednak litości nie o to chodzi. Są problemy i należy je jakoś rozwiązać. Ja również jestem za ujednoliceniem ogrodzenia, nikt nie chce Meksyku na osiedlu. Mata wiklinowa-wiocha? Gusta i guściki, fakt są lepsze rozwiązania, jednak takie zostało mi zaproponowane przy wstępnym zakupie mieszkania.

Rzeczywiście, widziałam lustro weneckie na oknach, jednak to wciąż nie daje prywatności na ogródku, a tego najbardziej brakuje.

Nadzieję na kompromis wciąż mam, jednak nie ukrywam zmiana Zarządu przyspieszyłaby wszelkie rozwiązania problemów na naszym osiedlu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama