portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Ogródki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogródki

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 2:22    Temat postu: Re: Ogrody

pod tym mieszkanim w którym ostatnio nasadzono tuje wilgoć zbiera się już od roku - informowałem o tym Panią K. jak jeszcze mało kto mieszkał w blokach, że w tych otworach wentylacyjnych zbiera się woda - ''blok jest tak zaprojektowany''
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 23:39    Temat postu: Re: Ogrody

Gdyby ktoś z parterowców szukał inspiracji na nasadzenia od strony drogi/chodnika to ciekawym pomysłem są wysokie trawy. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale ładnie wygląda, zapewne nie korzeni się zbyt mocno i jest krzaczaste. Dzisiaj wiedziałem różne odmiany na ogrodzie saunowym w Aqua. Obok bluszczu pozycja do rozważenia. Drzewka jak wiadomo to sprawa ryzykowna.
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 0:49    Temat postu: Re: Ogrody

Sąsiedzi z parteruSmile
Czy co roku na zimę sami spuszczacie wodę z instalacji doprowadzającej wodę do ogrodu? Czy robi to ktoś np. od zarządcy?
W ubiegłym roku ktoś mi to zrobił, a w tym roku zapomniałem o tym i nie wiem teraz czy mi woda już zamarzła czy ktoś ją spuścił z całego układu ogrodowego dla całego bloku - dodam, że mój zawór w piwnicy jest otwarty a z kraniku na zewnątrz nic nie leci - u sąsiada obok tak samo.

blok 3.1
BartekInnova 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 12, 2014 9:17
Posty: 66
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 8:46    Temat postu: Re: Ogrody

Wczoraj było widać po kałużach w garażu i zaciekach na ścianach, że ktoś wodę z instalacji ogrodowej spuszczał.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:11    Temat postu: Re: Ogrody

Nastepnym razem jak bedziecie spuszczac to logika nakazywalaby zakrecic ten kranik, miejsce sasiada jest doszczetnie zalane, a u mnie woda zaczela podchodzic pod drzwi komorki lokatorskiej...
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:19    Temat postu: Re: Ogrody

Zastrzeżenia powinieneś kierować do administratora, bo to konserwator wczoraj spuszczał na jego prośbę wodę we wszystkich budynkach.
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 12:19    Temat postu: Re: Ogrody

Czy Wasze trawniki również przeżywają najazd jakichś ryjących żyjątek (prawdopodobnie dżdżownic), co objawia się wysypem małych kopczyków ?
Cały ogródek mam tym dosłownie zasrany! Kwasny



IMAG0261.jpg

IMAG0261.jpg



_________________
Adhibe rationem difficultatibus
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 13:28    Temat postu: Re: Ogrody

Użyźniają ci ziemię Very Happy
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 13:46    Temat postu: Re: Ogrody

I chwała im za to jednak robią to już nieprzerwanie od jesieni Zły myślałem, ze je zima powstrzyma ale jak widać zimy brak, więć wciąż użyźniają ... jak tak dalej pójdzie to na tym "hovnie" będę mógł pszenicę uprawiać Mr. Green (ciekawe co na to estetyka osiedla LOL)

Widzisz problem polega na tym, że moja luna jak ją wypuszczę na ogród to wyczuwa obecność tych żyjątek i rozkopuje kopczyki robiąc mi tym samym dziury w trawie (huskie nie toleruje żadnych obcych żyjątek na swoim terenie) ... a z drugiej strony pochodzić po ogrodzie normalnie nie można bo każdorazowe nadepnięcie tego shitu powoduje jego rozdeptanie i przykrycie trawy, co wywołuje z kolei jej gnicie i powstanie placków Zalamany

Jak sobie na wiosnę nie pójdą ode mnie to będę musiał im samemu podziękować poprzez zastosowanie jakiejś chemicznej eksterminacji, ale wolałbym tego uniknąć

Ps. Jesienią zrobiłem wapnowanie, aby odkwasić glebę (chciałem pozbyć się mchu), może to je tak rozbestwiło Hyhy ... stąd pytanie czy u Was też tak sumiennie pracują (?)

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 19:33    Temat postu: Re: Ogródki

Gdyby ktoś z parterowców miał dość petów i wie kto z góry mu zrzuca niechciane gratisy oraz pomimo zwrócenia uwagi ten ktoś nie chce przestać to sąsiedzi z DiTrevi wskazują jedną z ewentualnych dróg dalszego postępowania Mr. Green : http://wroclaw-lokum-di-trevi.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=755724#755724
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 20:01    Temat postu: Re: Ogródki

Hej Pawle,
Od jesieni u mnie na ogródku ten sam problem - nie wiadomo co to za stwory zostawiają
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 21:00    Temat postu: Re: Ogródki

Czyli na całe osiedle tylko u Ciebie i u mnie tak się dzieje ... cholera no to Sąsiedzie mamy jakieś szczególne szczęście do użyźniania Wink

Co do żyjątek które to robią to na 100% są za to odpowiedzialne dżdżownice ... info sprawdzone palcoleptycznie (rozryłem jeden z kopczyków i wygrzebałem dziada za "ogon" albo "głowę" - w sumie łatwo się pomylić za co się ciągnie takiego osobnika Very Happy)

No nic zobaczymy jak się sytuacja rozwinie wiosną

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
innova3.1 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 15:48
Posty: 110
Skąd: wro

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 21:51    Temat postu: Re: Ogródki

znalazłem info, żefachowo nazywa się to koprolit.

i teraz cytat ze strony:
http://www.ogrod.autogielda.pl/?ogordozdobny,trawniki,2691

''...Jesienią na niektórych trawnikach pojawiają się koprolity czyli wydaliny dżdżownic. Obecność dżdżownic świadczy o dobrej kondycji gleby, na której rośnie trawa. Koprolity nie stanowią zagrożenia dla trawy, wystarczy je rozgrabić na trawniki, najlepiej w okresie mniej wilgotnym...'' napotkałem tez info ze powinny znikać po 1. deszczu, ostatnio mało korzystam z ogródka, ale gdy tylko wyjdę to zawsze mnie to irytuje
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 21:33    Temat postu: Re: Ogródki

Czy ktoś z Was parterowców nie byłby zainteresowany płytami tarasowymi (tymi niebieskawymi kwadraciakami) ? > oddam 6 sztuk za darmo
Dodatkowo dorzucę 5 krawężników też za free

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 0:33    Temat postu: Re: Ogródki

Oddam za free nowy wąż ogrodowy elastyczny z końcówką do zraszania ogrodu i torbą
_________________
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama