portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Administrator (KVWe)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Administrator (KVWe)

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rafal_82 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 26, 2013 11:22
Posty: 291
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 0:33    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

PawelJ83 napisał:

A nie pomyślałeś, że wiele osób mogło nie zagłosować za zmianą zarządu, bo po prostu kandydatów nie znali > nikt nie lubi głosować na nieznane, bo dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane > lepiej zostawić jak jest, bo jakoś jest niż iść na żywioł.

Tak mógłbym pomyśleć, gdyby przegłosowane zostało cokolwiek. U nas odkąd FPP nie dysponuje znaczącą pulą głosów, nie mamy żadnej uchwały. I uprzedzając hipotezę, iż jest to efekt tego że może mieszkańcom nie przypadł do gustu żaden zgłoszony projekt (nawet spośród tych, wydawałoby się, oczywistych) - ponad 50% głosów "przeciw" również nie ma w żadnym przypadku.
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 11:00    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

W literaturze panuje pogląd, że nieoddany głos to głos na NIE ... ale to tylko pogląd

Co do naszej bieżącej sytuacji to wygląda ona tak, że albo zaczniemy współpracować z zarządcą chociażby na rzecz wprowadzenia mechanizmów prowadzących do przegłosowywania uchwał, albo będziemy się borykać z niemocą ... jeżeli współpraca w ramach Rady okazała by się jałowa zawsze można z niej zrezygnować, ale jak już pisałem wcześniej niczym nie ryzykujemy a możemy jako Wspólnota jedynie zyskać.

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
rafal_82 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 26, 2013 11:22
Posty: 291
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 12:08    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

PawelJ83 napisał:

Co do naszej bieżącej sytuacji to wygląda ona tak, że albo zaczniemy współpracować z zarządcą chociażby na rzecz wprowadzenia mechanizmów prowadzących do przegłosowywania uchwał, albo będziemy się borykać z niemocą ...

No to się zgadzamy, bo to właśnie napisałem na samym początku:
rafal_82 napisał:

2. Obawiam się, że skoro nasza wspólnota nie jest w stanie przegłosować jakiejkolwiek uchwały, to taka rada niewiele będzie mogła zdziałać. No chyba, że właśnie tym zajęłaby się w pierwszej kolejności.
WojtekMG 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 13, 2012 20:40
Posty: 341
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 13:56    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Zna ktoś termin zebrania wspólnoty ? Były już jakieś zawiadomienia?
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 21:46    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Tak, już wysłali: 28 Marca 17:30 Hotel Ibis.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 7:55    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Zmiana załogi: Czy KWVE nie może szkolić pracowników? Poprzednia załoga wiedziała co robić w razie włączenia się alarmów. Mamy znowu ręczne sterowanie. Włącza się alarm, nie ma wody, wentylatory pracują na maxa, a ze strony ochrony zero reakcji. Ciekawe dla czego mamy znowu tyle alarmów, ktoś inny z załogi idzie na papierosa do garażu?

8:00 Telefon do ochrony: tak już wyłączam.. 8:35 bez zmiany
Jakby było coś poważnego spłonęlibyśmy żywym ogniem, razem z ochroniażami. Oni mieliby opaloną tylko jedną stronę ciała, bo ani tego by nie zauważyli
klisza 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 12:42
Posty: 201
Skąd: 5.x

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 9:18    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Ja nie wiem, czy ten alarm nie wykrywa LPG, bo często jak zejdę to czuć spaliny z gazu. A jest zakaz zdaje się. I generalnie ludzie mają go w nosie, nie tylko u nas Wink
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 9:29    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Pan z ochrony nie był w stanie mi powiedzieć który czujnik zareagował. Jakby to było LPG to mielibyśmy alarm codziennie/częściej

W 5-tkach śmietnik też aktywuje alarm, świadomi palacze zostawiają papierowa na zewnątrz, nieświadomi aktywują alarm.

Alarm to jedno ale kompletna ignorancja i tempo ochrony jest po prostu przerażające. Według mnie jedyny sens ochrony w naszych budynkach to obsługa tych systemów, jeżeli nie są w stanie zareagować w 5min to może lepiej zrezygnować z ich usług, niech przyjeżdza straż pożarna i wyłącza alarm, cenowo wyjdzie na to samo.
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 10:02    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

klisza napisał:
Ja nie wiem, czy ten alarm nie wykrywa LPG, bo często jak zejdę to czuć spaliny z gazu. A jest zakaz zdaje się. I generalnie ludzie mają go w nosie, nie tylko u nas Wink

A to my mamy czujniki LPG? Wątpię Razz. Pod 5.x kilka razy dawało gazem i nic się nie włączało Razz.
klisza 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 12:42
Posty: 201
Skąd: 5.x

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 11:23    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Nie wiem, czy mamy, strzelałem, że to może być powód Wink Ostatnio jak się alarm włączył to śmierdziało gazem. A w pracy w garażu tak mamy, stąd pomysł.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 13:23    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Nie ma czujników, widziałem nie jedno auto z LPG i nic się nie załączało Smile
klisza 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 12:42
Posty: 201
Skąd: 5.x

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 13:37    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

No to wychodzi na to, że najzwyczajniej w świecie są zepsute Very Happy
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 13:40    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Dodatkowa zaleta przyjętego rozwiązania to wyłączenie hydroforów żeby wspomóc hydranty, w rezultacie zapowietrzona i brudna woda jak alarm się już zgasi.

Jest to dosyć skomplikowany system z dużą ilością if-ów.
Oddymianie garażu z powodu spalin nie gasi hydroforów i uruchamia inne wentylatory. Alarm spowodowany pożarem (aktywowany czujkami pod sufitem włącza te większe wentylatory, zamyka klapy wentylacji i wyłącza hydrofory (brak wody). Nie widzialem dokumentacji wiec pewnie coś pominąłem
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 21:19    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Na zebraniu, kiedy padły kwoty za utrzymanie wind pytałem o brak nalepki UTD w naszej windzie. Padła odpowiedź, że nie są już wymagane bo zmieniła się ustawa.

Dziś zauważyłem, że nalepka się jednak pojawiła. (poprzednia przypominała o obowiązku przeglądu w 2016 roku!!!, sugerowała że poprzedni przegląd UTD był w 2015 roku)

Szukałem ustawy, która miałaby zmienić wymóg przeglądów i nie znalazłem.

http://www.udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=914&Itemid=1061#faqnoanchor
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 23:00    Temat postu: Re: Administrator (KVWe)

Tak na szybko ...

>Pozycja 8 z przytoczonej przez Ciebie strony:
"Informacje dotyczące braku aktualnych badań urządzeń technicznych należy zgłaszać do najbliższego oddziału UDT. Dane kontaktowe do poszczególnych oddziałów znajdują się na stronie www.udt.gov.pl w zakładce Kontakt.
Jednocześnie przypominamy, iż brak zielonej nalepki UDT lub nieaktualna data na nalepce nie musi świadczyć o braku posiadania aktualnych badań technicznych. W celu upewnienia się należy zwrócić się do zarządcy budynku/właściciela urządzenia"

>>Co do informacji udzielonej Ci przez KVWe w sprawie braku wymogu naklejek to może warto by było ją zweryfikować u źródła zamiast stawiać otwarte pytania ... w końcu to m.in. Ty korzystasz z tej windy ?

ODDZIAŁ UDT WROCŁAW
ul. Grabiszyńska 51
53-503 Wrocław

centrala: 71 334-67-00
sekretariat: 71 334-67-02
fax: 71 334-67-23
Dział urządzeń ciśnieniowych: 71 334-67-09
Dział urządzeń transportu bliskiego: 71 334-67-07

Sam jestem ciekaw ich stanowiska zatem Marcin do dzieła! ... aaa i koniecznie daj znać na forum jak to z tymi naklejkami jest Wink

_________________
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz do tematu Strona 20 z 22 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama