portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Innova - sprawy osiedlowe » Forum » Montaż klimatyzacji
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Montaż klimatyzacji

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rexopl 
   

VIP


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:35
Posty: 775
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 21:49    Temat postu: Montaż klimatyzacji

Hej ludziska, zakładam nowy temat z dyskusją o klimatyzacji.

Ja jestem ciekawy jak to jest z klimatyzacją.
Będę sobie zakładał.
Ciekawe czy można puścić ją na dach, czy muszę na balkon ładować moduł.
Oczywiście wystosuję zapytanie do administratora - ale jak ktoś się tym już interesował to prosił bym o informację Smile.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 22:09    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Teoretycznie mozna wstawic na dach, instalacje prowadzi się wtedy w szybach/ szachtach.
Dach jest częścią wspólną także wymagana będzie uchwała wspólnoty.
Można byłoby zrobić klimatyzacje zbiorczą a koszty rozliczać podzielnikami, ale przy jakości usług pewnie byłaby nonstop uszkodzona...

Instalacja na balkonie jest chyba najłatwiejsza do zrealizowania. O ile nie bedzie hałasować sąsiadom to raczej nikt jej nie oprotestuje.
Tu uwaga, sprawdź na planach w której ścianie wolno wiercić. Część jest elementem nośnym, w innych miejscach są rury kanalizacji deszczowej.

Mamy juz 2 precedensy: żabka i jedno mieszkanie na najwyzszym pietrze (balkon)
Baalberith 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 08, 2013 19:09
Posty: 239
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 7:34    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Z balkonem to tak jak mówicie, każdy zrobi jak zechce.
Co do dachu to temat został już poruszony, znając życie będzie na NIE, ale czekam...

Ps. dach byłby ekstra, żadnej ingerencji w poszycie budynku (urządzenie stawia się np. na betonowej płycie której się nie mocuje), przewody wentylacją i jazda!

Ps. jeśli mówicie,że da się podzielić jedno urządzenie dachowe na kilka mieszkań (żeby każdy płacił za swój prąd) to byłoby coś wspaniałego, ale niby jak taki podzielnik ma działać?
Z resztą, czy ktoś chce się dołączyć czy nie, ja tematu nie odpuszczę bo żyć się nie da Wink
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 8:25    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Podobnie jak w przypadku CO. Na dachu, przed budynkiem czy nawet w garażu stawia się generator zimnej wody (Klimatyzator który chłodzi wodę a nie powietrze) i ta woda jest rozprowadzana rurkami po mieszkaniach. Przed mieszkaniem jest licznik jak ten od CO. A w mieszkaniu elementy podobne do splita, tyle że zamiast czynnika krąży woda.
Dodatkową zaletą jest możliwość odzyskania energii cieplnej np. do podgrzewania wody.
Gandziak 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:24
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 9:03    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Pytałem FP już jakis czas temu o możliwość instalacji klimatyzacji w naszym mieszkaniu. Jednostki zewnętrzne miałyby stać na tarasie lub dachu. Odpowiedź FP odmowna. Cytuję: "Nie ma możliwości ingerencji w elementy elewacji lub dachu a z tym wiązałoby się montowanie tego rodzaju urządzeń". Podobnie było z markizą, którą chciałem zamontować, oczywiście w porozumieniu z FP i projektantem, aby zachować jakiś poziom estetyki.

"Szczegóły - to one tak naprawdę decydują o komforcie życia. Właśnie dlatego projektanci Osiedla planowali je z taką starannością. Efektem ich pracy jest nowoczesny zespół mieszkalny" - tak reklamuje FP nasze osiedle, ale jakoś tej nowoczesności nie widać. Rozumiem jakby napisali: Usterki - to one decydują tak naprawdę o komforcie mieszkania... ale to chyba nie jest chwytliwy slogan.
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 9:18    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Tak szczegóły jak cuchnący śmietnik w budynku, hałaśliwa wentylacja, usuwanie usterek po minimum 2-3miesiącach od zgłoszenia....

Trzeba obalić dyktatora i potem zrobić wspólną naradę co chcemy zmienić i w jakiej kolejności.

Z mojej strony:
Klimatyzacja: TAK (przemyślany projekt)
Markizy lub inny spójny sposób zadaszenia:TAK ale spójmy
Rowerownia zamiast śmietników. Nowy śmietnik zewnętrzny za przepompownią ścieków (tak to tez nasz teren)
Dodatkowe boxy w garażach (na kosz zainteresowanego / za zgodą sąsiada
Satelita zbiorcza
dafall 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 10, 2014 13:04
Posty: 122
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 12:08    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

rexopl napisał:
Hej ludziska, zakładam nowy temat z dyskusją o klimatyzacji.

Ja jestem ciekawy jak to jest z klimatyzacją.
Będę sobie zakładał.
Ciekawe czy można puścić ją na dach, czy muszę na balkon ładować moduł.
Oczywiście wystosuję zapytanie do administratora - ale jak ktoś się tym już interesował to prosił bym o informację Smile.


A nie prościej będzie Ci wstawić klimatyzator przenośny i wystawiać tylko dyskretnie rurę za okno? Po co zabawy z dachem czy wieszanie na ściany?
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 13:35    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Klimatyzator przenośny pozwala przeżyć najgorętsze dni ale nie jest efektywnym rozwiązaniem. Do tego ciągle trzeba się potykać o rury.
Splity działają znacznie lepiej.
innova1 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Kwi 12, 2014 23:10
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 15:03    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Marcin14 napisał:
Klimatyzator przenośny pozwala przeżyć najgorętsze dni ale nie jest efektywnym rozwiązaniem. Do tego ciągle trzeba się potykać o rury.

Pytanie tylko ile mamy w roku tych gorących dni? Ludzie nie dajcie się zwariować. Po co inwestować teraz w systemy klimatyzacji jak można było od razu kupić mieszkanie np. na Angel Wings Very Happy
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 15:21    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Jak ktos szuka klimatyzatora przenosnego to zycze powodzenia. Jak przychodzi dostawa do sklepu to paleta nie zdazy jeszcze wyjechac na sklep i juz wszystko jest rozkupione. Gadalem z gosciem ktory ma firme montujaca klimatyzacje - w hurtowniach pusto, wszystko "spladrowane", dzwonili nawet po krajach osciennych w poszukiwaniu klimatyzatorow dla klientow - nie ma Very Happy Takze jesli ktos chce montowac teraz to splity jeszcze mozna dostac, przenosnych nie ma nigdzie - sytuacja jak za komuny Very Happy

btw. odmowa co do mozliwosci montazu splita na balkon jakos mnie nie dziwi - to jest ingerencja m.in. w elewacje, balkony sa "czesciami wspolnymi" i ogolnie na tym osiedlu pierdnac sie nie da zeby sie ktos nie przywalil, bo jest przeciez takie "prestizowe". Jeden z sasiadow mi opowiadal jak postawil slomkowe maty zeby miec troche prywatnosci to mial wizyty prawie codziennie i trucie dupy ze ma to zdjac...

Anyway - jak ktos zamontuje z powodzeniem (trzymam kciuki) to niech da znac, bo mysle ze wiele osob czeka na zielone swiatlo Wink
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 15:31    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

W sobotę przenosne byly jeszcze w Leroy Merlin 6 modeli do koloru do wyboru...

Co do bólu załatwiania jakich kolwiek rzeczy to się zgadzam... pewnie dla tego dzielnica nazywała się CIERNIOgaj.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 17:26    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

W sobotę były... ja zamówiłem przez Internet, bo wypatrzyłem sobie pewien model i okazało się to błędem, bo w poniedziałek nie było już ani jednego Niepewny
Marcin14 
   

VIP


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:14
Posty: 850
Skąd: Innowa

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 17:50    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

Fakt schodzą szybko... musiałeś zamówić w momencie jak ktoś już miał go w koszyku i stał w kolejce do kasy Smile

Tak na marginesie, ja kupiłem najmniejszy jaki szło (bo jako tymczasowe rozwiązanie) 9000BTU. Jest wstanie poprawić konfort w pokoju bo pozbywa się wilgoci, temperatury w dużym pokoju mocno nie zbije... max 2-3 stopnie.
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 21:40    Temat postu: Re: Montaż klimatyzacji

Marcin14 napisał:
Jest wstanie poprawić konfort w pokoju bo pozbywa się wilgoci, temperatury w dużym pokoju mocno nie zbije... max 2-3 stopnie.

Czyli nie sprawdza się w takie upały ?
Też myślałem nad zakupem takiego urządzenia, ale skoro nie jest w stanie zbić temperatury w zamkniętym pokoju z 33 na 22 to wydatek mija się z celem.
khad71 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 09, 2012 13:18
Posty: 1168
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 21:49    Temat postu: Re: Klimatyzacja w mieszkaniu

To wszystko zależy od wydajności i mocy sprzętu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama